HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN
ÖZEL GÜNLER
ÇİÇEKLERİN ANLAMI
İLETİŞİM
GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK.... DUYGULARINIZI İFADE ETMENİZ İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ...


Anneler Günü Mayıs Ayının İkinci Pazar Günü

“Anneler Günü” ile ilgili ilk resmi kutlama önerisi, Amerika‘da 1872 yılında Julia Ward Howe tarafından barışa adanan bir gün olarak tasarlanarak Boston’da yürüyüşle kutlandı.

1905 yılında annesini kaybeden Philadelphialı Anna Jarvis, annesinin ölüm yıldönümü olan Mayıs’ın 2. haftasında çevresindeki insanları davet ederek, bu günün anneler günü olarak kutlanması talebinde bulundu. İlk kutlamanın yapıldığı alanda binlerce kişi vardı. Anna Jarvis’in tüm katılanlara kırmızı bir karanfil vermesiyle geleneksel bir hal alan anneler gününün sembolü de bu kırmızı karanfiller oldu.

Anna Jarvis tarafından artık önünde kalan tek engel bu günün resmiyet kazanması gerektiği idi. Yazdığı yüzlerce mektubu eyelat başkanları ve senatoya gönderen Anna Jarvis daha oylamadan geçmeden bu günün birçok eyelatte kutlanmasına neden oldu. 8 Mayıs 1914 tarihinde Wilson’un imzası ile artık anneler günü resmiyet kazanmış oldu ve Philadelphia’da ulusal olarak kutlanmaya başlandı.


Anneler Günü, 1911′de hemen hemen her ülkede kutlanmaya başlandı. ABD Başkanı Wilson, 1914 yılında resmi bir açıklamayla mayıs ayının ikinci pazarını “Anneler Günü” olarak duyurdu. Türkiye‘de ise Anneler Günü, ilk kez 9 Mayıs 1955′te kutlandı.

Bu etkileyici olay sadece ABD ile sınırlı kalmadı ve arkasından kısa süre içerisinde tüm Dünya ülkeleri bu özel günü Anneler Günü olarak teker teker ilan etmeye ve kutlamaya başladılar! Artık her yıl Mayıs Ayının ikinci haftası Anneler Günü olarak kutlanıyor ve bu özel günde çocukları Annelerine Anneler Günü Hediyesi ile birlikte en sevgi dolu mesajlarını iletiyorlar!

 

HARİTA

www.gundescicek.com

Abdurrahman Gündeşlioğlu
ADANAADANA
ÇİÇEK, ÇİÇEKÇİ, GÜNDEŞLİOĞLU, GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK, ADANA SÜLEYMAN DEMİREL
ÇİÇEKÇİ, UCUZ ÇİÇEK, ONLİNE ÇİÇEK, ÇİÇEK SİPARİŞ, SAKSI ÇİÇEĞİ, BUKET
ÇİÇEK,KIR ÇİÇEĞİ, YAPAY ÇİÇEK

www.gundescicek.com