HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN
ÖZEL GÜNLER
ÇİÇEKLERİN ANLAMI
İLETİŞİM
GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK.... DUYGULARINIZI İFADE ETMENİZ İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ...

Babalar Günü-Haziran ayının 3. Pazar Günü

Yıl içerisinde özel ve önemli günlerden bir diğeri de 
Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü!
Babalar Gününün nasıl ve ne şekilde ortaya çıktığı konusunda çeşitli rivayetler vardır, bunlardan birisi Batı Virginia'da yaşayan Jhon Dowdy isimli çocuk, annesini kaybeder ve o saatten sonra babası tarafından büyütülür. Jhon Dowy Babasının kendisi için bu denli özverili ve fedakar halini görünce, Sadece Anneler Gününün olmasının, babalar gününün 
olmamasının, kendi babasına haksızlık olduğunu düşünür. Bu sebeple babası için Haziran ayı içerisinde bir babalar günü kutlaması yapar. Babalar Günü de bu tarihten sonra kutlanmaya başlanır.

Diğer bir söylentiye göre ise; 1910 yıllarında Amerika'nın Washington şehrinde 6. çocuğunu dünyaya getiren bir annenin hayata gözlerini yumması ve o saatten sonra 6 çocuğa tek başına bakmak zorunda olan çiftçi bir babaya adandığı düşünülür. 16 Haziran 1910 tarihinden sonra günümüze kadar Babalar Günü tüm dünyada kutlanıyor.
Gerçekten de, Babalar Gününün ne şekilde ve nasıl doğduğu konusunu bir yana bırakacak olursak, Annelere adanmış olan bir Anneler Gününün olması, bunun yanında babalar için herhangi bir özel gün olmaması babalara çok büyük bir haksızlık olurdu.
Çünkü Anne, bir çocuğun yaşamında ne denli önemli ve elzem bir varlıklarsa, baba da en az anne kadar aynı şekilde önemli ve elzemdir.
       

 

HARİTA

ADANA
ÇİÇEK, ÇİÇEKÇİ, GÜNDEŞLİOĞLU, GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK, ADANA SÜLEYMAN DEMİREL
ÇİÇEKÇİ, UCUZ ÇİÇEK, ONLİNE ÇİÇEK, ÇİÇEK SİPARİŞ, SAKSI ÇİÇEĞİ, BUKET
ÇİÇEK,KIR ÇİÇEĞİ, YAPAY ÇİÇEK
www.gundescicek.com

Abdurrahman Gündeşlioğlu
ADANAADA

www.gundescicek.com