HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN
ÖZEL GÜNLER
ÇİÇEKLERİN ANLAMI
İLETİŞİM
GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK.... DUYGULARINIZI İFADE ETMENİZ İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ...

Söz Gelenekleri - Aile ile Kız isteme
Çiftler, kendi aralarında evlilik kararı almış da olsa; kız istemeye aile ile birlikte gidilmesi 
söz geleneğimizdir. Gelin ve damat adayının tanışma merasimi ve kız isteme-söz merasimleri, ailelerin tanışmasına da vesile olduğu için, böyle günlerde aile fertlerinizin yanınızda olması önemli.

Söz Gelenekleri - Söz Çiçeği
Damat adaylarının, kız istemeye giderken, çikolata yanında şık bir çiçek aranjmanı da getirmeleri de 
söz geleneklerimizdendir. Söz çiçeğinizin şık ve gösterişli olması, söz geleneklerimize özen gösterdiğiniz anlamına gelir.  Genellikle kırmızı veya güllerden oluşan büyük bir aranjman olarak hazırlansa da son zamanlarda orkide ve lilyum da tercih edilmeye başlandı. Ne kadar büyük bir çiçek aranjmanı olursa, çiçeğiniz o denli gösterişli olacaktır.  Şebboy veya gelin adayının sevdiği çiçeklerden oluşan karışık aranjmanlar da söz çiçeği olarak götürülebilir.  
Gelinin annesine de ayrı bir çiçek yaptırırsanız hoş bir jest olacaktır.

Kına Gecesi
Düğün geleneklerimizin en önemli ve yaygın alışkanlıklarından biri olan kına gecesi, evlenecek olan genç kızlara, düğünden veya nikahtan bir gün önce yapılan bir törendir. Kına gecesi, gelin adayının anne-baba evinde geçireceği son gece olduğu için çok duygusal geçer

Nişan Töreni
Nişan töreni, kız evinde yakın aile bireyleri arasında düzenleneceği gibi, dışarıda bir salon da kiralanarak daha kalabalık bir grup ile yapılabilir. Her durumda nişan masrafları gelin adayının ailesi tarafından karşılanır. Tören sırasında, gelin ve damat adayı davetlilerin ortasında, saygı duyulan bir aile büyüğü ile bir araya gelirler.  Kırmızı kurdele ile birbirine bağlı olan nişan yüzüklerini bir tepside, genç bir kız tarafından tutulur.  Aile büyüğü, kısa bir iyi dilek konuşması ertesinde yüzükleri takar ve bağlı oldukları kırmızı kurdeleyi keser. Aile büyüklerinin elleri öpüldükten sonra, dans edilebilir. Nişan merasimi ertesinde gelin adayına inci veya pırlanta takı takılır, damat adayına da kız tarafı şık bir saat takar.

HARİTA

ADANA
ÇİÇEK, ÇİÇEKÇİ, GÜNDEŞLİOĞLU, GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK, ADANA SÜLEYMAN DEMİREL
ÇİÇEKÇİ, UCUZ ÇİÇEK, ONLİNE ÇİÇEK, ÇİÇEK SİPARİŞ, SAKSI ÇİÇEĞİ, BUKET
ÇİÇEK,KIR ÇİÇEĞİ, YAPAY ÇİÇEK
www.gundescicek.com

Abdurrahman Gündeşlioğlu
ADAADANA ADANA

www.gundescicek.com