HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN HARİTADA YERİMİZİ GÖRÜN
ÖZEL GÜNLER
ÇİÇEKLERİN ANLAMI
İLETİŞİM
GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK.... DUYGULARINIZI İFADE ETMENİZ İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ...


Sevgililer Günü-14 Şubat
Birçok ülkede kutlanan özel gündür.
Romantik aşk ile Valentine arasındaki bağlantı ilk olarak 14. yüzyıla ait kaynaklarda görülmektedir.
1381 tarihli Parlement of Foules adlı kitaba göre, Fransa’da ve İngiltere’de 14 Şubat geleneksel olarak kuşların çiftleşme günü olarak bilinmekteydi.
Günün bu özelliğinden dolayı sevgililer birbirlerine güzel sözler yazan notlar vermekteydi ve bu notlarda birbirlerine Valentine diye hitap etmekteydiler.
Bilinen ilk kart 1415 yılında Orleans Dükü Charles'ın Londra'da hapiste iken eşine gönderdiği kart olup halen British Museum'dadır. Sevgililer Günü'nde kırmızı gül gönderme adeti de Fransız kralı XVI. Louis'in karısı Marie Antoinette'e bu günde kırmızı güller göndermesiyle başladı.
14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland’ın ilk Sevgililer ünü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur.

Sevgililer Günü etkinlikleri
Sevgililer Günü’ndeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.
Sevgililer Günü’nde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.

HARİTA

ÇİÇEKwww.gundescicek.com

Abdurrahman Gündeşlioğlu
ADANAADANA
ÇİÇEK, ÇİÇEKÇİ, GÜNDEŞLİOĞLU, GÜNDEŞ ÇİÇEKÇİLİK, ADANA SÜLEYMAN DEMİREL
ÇİÇEKÇİ, UCUZ ÇİÇEK, ONLİNE ÇİÇEK, ÇİÇEK SİPARİŞ, SAKSI ÇİÇEĞİ, BUKET
ÇİÇEK,KIR ÇİÇEĞİ, YAPAY ÇİÇEK

www.gundescicek.com